You are currently viewing Kiedy i dlaczego warto wybrać transport całopojazdowy?

Kiedy i dlaczego warto wybrać transport całopojazdowy?

Ładunek można transportować na różnorodne sposoby, wykorzystując zarówno rozmaite pojazdy, jak i same metody przewożenia towarów. Jednym z bardzo komfortowych rozwiązań, które świetnie sprawdza się nie tylko na trasach krajowych, ale także międzynarodowych, jest transport całopojazdowy. To bezpieczna i optymalna usługa, którą można swobodnie dostosować do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Na czym polega transport całopojazdowy?

Transport całopojazdowy jest znany także pod postacią skrótu FTL, który pochodzi z języka angielskiego i oznacza nic innego jak Full Truck Load. Chodzi o nic innego jak o transport towarów, które zajmują całkowite dostępne miejsce w danym pojeździe. Zatem przestrzeń nie jest dzielona na kilka różnych ładunków, jakie muszą być zebrane od rozmaitych nadawców i również są dostarczane do wielu odbiorców.

Ładunek FLT trafia bezpośrednio od wyznaczonego nadawcy do konkretnego odbiorcy bez przystanków po drodze czy przeładunku. To rozwiązanie, które zapewnia ogromny komfort i bezpieczeństwo i sprawdza się wtedy, gdy np. chcemy przewieźć produkt z hal produkcyjnych do centrów magazynowych. Cieszy się on sporym zainteresowaniem z uwagi na oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Kiedy warto korzystać z transportu całopojazdowego?

Z czego wynika popularność transportu całopojazdowego i kiedy rzeczywiście jest to opłacalna usługa, która przynosi wyłącznie korzyści? To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla przedsiębiorców poszukujących przestrzeni załadunkowej na swoją wyłączność. W takim przypadku spedytor jest w stanie dopasować plan działania i usługę do potrzeb każdego klienta – indywidualnie oraz efektywnie. Zdarza się, że przedsiębiorcy dysponują towarem o sporej masie oraz wielkości. W takim przypadku również przewoźnik FTL jest najlepszym wyborem, ponieważ gwarantuje, odpowiednią ilość przestrzeni niezbędnej do zmieszczenia transportowanego ładunku.

Takie rozwiązanie jest również bezpieczne, ponieważ towar będzie znajdować się na paletach, a nie w pudełkach. Znacznie spada ryzyko zniszczenia. Taki sposób przewozu jest trwały, mocny i odporny. Dlatego też to idealny pomysł, jeśli zależy nam na tym, aby produkt dotarł w niezmienionym stanie. Usługa transportu FTL sprawdza się również, jeśli klientowi bardzo zależy na czasie. Nie da się ukryć, że pomijając przeładunek, rozwożenie ładunku po różnych odbiorcach, znacząco skraca okres dostawy naszego towaru do miejsca docelowego.

Transport całopojazdowy – zalety tego rozwiązania

Jakie są zatem zalety wynikające z transportu FTL?

  • Zapewnienie bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zniszczenia towaru z uwagi na brak konieczności przeładunku;
  • Znaczne skrócenie czasu dowozu towaru do miejsca docelowego, ponieważ pojazd kursuje wyłącznie od wyznaczonego miejsca A do B;
  • Optymalizacja kosztów przeznaczonych na transport ładunków;
  • Szeroki wybór pojazdów drogowych, których przestrzeń załadunkową bezproblemowo dopasujemy do indywidualnych potrzeb.