Otrzymaliśmy Certyfikat ISO 9001:2015 – co to oznacza?

Certyfikat ISO 9001:2015 jest potwierdzeniem, że firma świadczy usługi w swojej dziedzinie na najwyższym poziomie i spełnia wymogi europejskie. Uzyskanie go nie jest prostą czynnością i wymaga sporego zaangażowania na różnych poziomach. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ niedawno otrzymaliśmy taki certyfikat i jesteśmy z tego powodu dumni. Firma Ruger wdrożyła i stosuje system zarządzania jakością, który jest zgodny z obowiązującymi normami, co pozwala na uzyskanie globalnego uznania. Wyjaśniamy, na czym polega ISO 9001 i co oznacza ona dla naszego przedsiębiorstwa?

0 Komentarzy

Czy magazyny w spedycji mogą być ekologiczne?

Ekologiczne rozwiązania stosowane w różnych dziedzinach gospodarki czy budownictwie stają się coraz powszechniejsze. Dziś nowoczesna technologia sygnowana skrótem "eko" sprzyja nie tylko przyrodzie, ale także rozwojowi firm. Wpływa to pozytywnie na optymalizację zadań oraz spore oszczędności. Także i magazyny, które stosowane są w spedycji, odpowiadają standardom idei zrównoważonego rozwoju i środowiska. W jaki sposób? Wyjaśniamy.

0 Komentarzy

Magazyny wysokiego składowania – co to takiego?

Magazyny odgrywają główną rolę w procesie przechowywania różnorodnego rodzaju towarów. Są one konieczne do sprawnego funkcjonowania takich gałęzi jak przemysł, transport oraz spedycja. W dzisiejszych czasach widać spore zapotrzebowanie na szczególny rodzaj magazynów - tzw. wysokiego składowania. Są one bardziej funkcjonalne niż te o małej kubaturze. W magazynach tych materiały mogą być przechowywane na wysokości większej niż 7,2 metra, a do ich obsługi potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Wyjaśniamy, czym są magazyny wysokiego składowania i co należy o nich wiedzieć.

Możliwość komentowania Magazyny wysokiego składowania – co to takiego? została wyłączona

Jak najbezpieczniej załadować towar na naczepę?

Sprawny, a także poprawny załadunek towaru na naczepę samochodu ciężarowego bywa sporym wyzwaniem. Jest to odpowiedzialne zadanie, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo w trakcie transportu. Równie ważny jest także sam rozładunek. Warto wiedzieć, jak należy poprawnie wykonywać tę czynność, aby mieć pewność, że ładunek nie ulegnie zniszczeniu, a sposób jego ułożenia nie doprowadzi do wypadku w trakcie drogi.

Możliwość komentowania Jak najbezpieczniej załadować towar na naczepę? została wyłączona

Na co zwracać uwagę przy transporcie drobnicowym?

Bardzo popularnym rozwiązaniem w kwestii przewozu towarów jest transport drobnicowy. Mniejsze ładunki dostarczane są do punktu docelowego m.in. w kartonach czy na paletach. Często jest to ładunek częściowy w ramach transportu LTL. Wtedy przewoźnicy biorą odpowiedzialność za transport towarów, które pochodzą od różnych nadawców. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia organizacja i przygotowanie ładunków. W końcu ich niewielki rozmiar wymaga dużej ostrożności. Wyjaśniamy, na co zwracać uwagę w transporcie drobnicowym, by był on efektywny i bezpieczny.

Możliwość komentowania Na co zwracać uwagę przy transporcie drobnicowym? została wyłączona

Na czym polega transport intermodalny? Charakterystyka i zalety

Aby transport był jeszcze bardziej efektywny i sprzyjał rozwojowi przedsiębiorstw, należy szukać rozwiązań, które go usprawnią. Odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na tę gałąź gospodarki, a także poprawę jej wydajności, powstała koncepcja transportu intermodalnego. To innowacyjne podejście, które z pewnością wpłynie na rozwój TSL. To nowoczesne podejście pozwalające na planowaniu oraz łączeniu przewozów różnymi środkami. Wyjaśniamy, na czym dokładnie on polega i jakie korzyści za sobą niesie.

Możliwość komentowania Na czym polega transport intermodalny? Charakterystyka i zalety została wyłączona

Spedycja lotnicza – dlaczego warto wybrać? Czym się charakteryzuje?

W wielu sytuacjach konieczne jest szybkie przetransportowanie ładunku z jednego miejsca do drugiego. Jeśli zależy nam na krótkim czasie realizacji zlecenia, z pewnością spedycja lotnicza będzie najlepszym rozwiązaniem. Oferuje ona taki rodzaj transportu, który jest nie tylko bardzo szybki, ale także bezpieczny. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niego. Warto wiedzieć, dla kogo spedycja lotnicza będzie najlepszą propozycją i dlaczego.

Możliwość komentowania Spedycja lotnicza – dlaczego warto wybrać? Czym się charakteryzuje? została wyłączona

Spedycja lądowa – co warto o niej wiedzieć?

Spedycja lądowa cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu infrastruktura drogowa jest bardzo rozwinięta i umożliwia sprawne przewożenie ładunku do miejsca docelowego. Decydując się na profesjonalną firmę spedycyjną, mamy pewność, że transport odbędzie się bez zastrzeżeń, a wszystkie formalności zostaną w odpowiedni sposób dopełnione. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć na temat spedycji lądowej. 

Możliwość komentowania Spedycja lądowa – co warto o niej wiedzieć? została wyłączona

Czym są towary ADR? Logistyka towarów niebezpiecznych

Magazynowanie oraz transport niektórych towarów bywa nieco skomplikowany i wymaga odpowiedniego przygotowania, aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. Jedną z kłopotliwych i niekiedy nieoczywistych kwestii są ładunki ADR. Ich przewóz oraz logistyka są regulowane aktami prawnymi - zarówno tymi ogólnoeuropejskimi, jak i lokalnymi. Dlatego warto wiedzieć, jakie obostrzenia obowiązują na danym terytorium, by mieć pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Wyjaśniamy, czym są właściwie towary ADR i co należy o nich wiedzieć. 

Możliwość komentowania Czym są towary ADR? Logistyka towarów niebezpiecznych została wyłączona

Spedycja morska – co warto o niej wiedzieć? Dlaczego wybrać transport morski?

Branża TSL niezmiennie przeżywa swój rozkwit i daje bardzo szerokie pole do manewru, by móc dostarczyć bądź importować dowolny towar z każdego zakątka świata. Może się to odbywać nie tylko drogą lądową czy lotniczą, ale także morską. Warto wiedzieć, na czym dokładnie polega fracht morski i jak wygląda ten proces krok po kroku.

Możliwość komentowania Spedycja morska – co warto o niej wiedzieć? Dlaczego wybrać transport morski? została wyłączona